1. Świat Toyoty
  2. Nowości
  3. Toyota liderem rynku flotowego w 2023 roku. Corolla najpopularniejszym autem firmowym
9 stycznia 2024

Toyota dominuje na rynku flotowym w 2023 roku

Corolla – najpopularniejszym samochodem firmowym

W 2023 roku Toyota była najchętniej wybieraną marką przez klientów flotowych. Firmy zarejestrowały łącznie 69 859 osobowych i dostawczych pojazdów japońskiego koncernu. Największą popularnością wśród kupujących cieszyła się Corolla. W Top10 rynku flotowego w Polsce znalazło się aż pięć modeli Toyoty.

W 2023 roku firmy zarejestrowały 69 859 samochodów osobowych i dostawczych Toyoty – więcej niż dwie kolejne marki w zestawieniu razem wzięte. Toyota poprawiła swój wynik aż o 29%! Japońska marka umocniła się na pozycji lidera, a jej udział w rynku wzrósł do 17,5%.

Mirosław Sochacki, Corporate Sales Senior Manager w Toyota Central Europe, podsumowując ubiegłoroczne wyniki, podkreślił:

„Bardzo nas cieszy niesłabnące zainteresowanie polskich firm naszymi nowoczesnymi, oszczędnymi i niskoemisyjnymi samochodami. Nieustannie uważnie analizujemy rynek i dokładamy wszelkich starań, by oferować naszym partnerom auta, jakich potrzebują. Dzięki zaufaniu naszych klientów kolejny rok kończymy na pozycji lidera rynku, a Corolla stała się synonimem auta flotowego”.

Corolla najchętniej wybieranym autem firmowym

Analizując podsumowanie wyników 2023 roku, zobaczymy, że w czołowej dziesiątce aut flotowych znalazło się aż pięć modeli Toyoty. Niekwestionowanym liderem rynku była Corolla – aż 23 054 egz. tego modelu trafiło do polskich firm. To wynik o 24% lepszy niż rok wcześniej.

Dlaczego właśnie ten pojazd cieszył się tak dużą popularnością wśród klientów flotowych? Firmy doceniły atrakcyjne warunki zakupu i finansowania auta, a także szerokie możliwości konfiguracji. Corolla to samochód oferowany w trzech wersjach nadwoziowych – Hatchback, Sedan i TS Kombi, a także w pięciu wersjach wyposażenia – Active, Comfort, Style, GR SPORT i Executive.

Dodać do tego należy oszczędne i niezawodne napędy hybrydowe piątej generacji o mocy 140 KM (1.8 Hybrid) lub 196 KM (2.0 Hybrid Dynamic Force), w które są wyposażone te pojazdy. Dodatkowo Sedan jest dostępny także ze sprawdzonym silnikiem benzynowym 1.5 o mocy 125 KM.

W każdej wersji standardem są też najnowsze systemy bezpieczeństwa i wsparcia kierowcy Toyota T-MATE, nowoczesny system multimedialny Toyota Smart Connect czy klimatyzacja dwustrefowa.

Crossovery i SUV-y Toyoty w polskich firmach

W dziesiątce najpopularniejszych aut flotowych 2023 roku znalazły się jeszcze cztery modele Toyoty:

  • na trzeciej pozycji uplasował się Yaris – firmy zarejestrowały 9070 egz. tego modelu (wzrost o 22%),
  • na siódmym miejscu zestawienia znalazł się Yaris Cross (6485 egz.), który zanotował aż 87-procentowy wzrost liczby rejestracji,
  • ósmą lokatę zajęła Toyota C-HR (6443 egz., 24% wzrostu),
  • dziesiątkę najpopularniejszych aut flotowych zamyka RAV4 (5774 egz.).